BİRİMLER

Jinekolojik Onkoloji Ve İnfertilite

Medicine Hospital ile her türlü Jinekolojik Onkoloji Ve İnfertilite tedavisinde hizmetinizdedir.jinekolojik Onkoloji Nedir ?Kadın üreme organlarının kanserleri yaşamın her döneminde önemli bir sağlık sorunu yaratmaktadır. Yıllar boyunca tıptaki gelişmeler bu konuda önemli ilerlemeler sağlamış olmakla beraber asıl ilerleme erken tanı yönünde olmuştur. Günümüzde özellikle rahim ağzı kanserinin erken bu kanserden ölümleri önemli ölçüde azaltmıştır.Jinekolojik Onkoloji Polikliniği´nde jinekolojik kanserlerin erken tanısı için gerekli tetkikler yapılmakta ve şüphelenilen olguların tedavi ve ameliyatları konusunda deneyimli konsültanlar ile gerçekleştirilmektedir

 

İnfertilite Nedir;

 

İnfertilite, yani kısırlık, günümüz toplumunda sık görülen ve önemli bir sorun olarak karşımıza çıkmaktadır. Doğurganlık çağındaki çiftlerin ortalama yüzde 10-15?i çocuk sahibi olma konusunda bir takım zorluklarla karşılaşmakta ve ancak tedavi ile çocuk sahibi olabilmektedir. Çağdaş toplumda çalışma hayatına bağlı olarak evlilik ve çocuk sahibi olma isteğinin ertelenmesi infertilite sorununun en önemli sebebidir.

Genel olarak 35 yaş altı sağlıklı bir kadının bir yıl süreyle korunmadan, düzenli ilişki sonrası hamile kalamaması durumunda infertiliteden söz edilmektedir. Yaş faktörü, infertilite ile yakından ilgilidir. Kadında yaş ilerledikçe, özellikle 35 yaşından sonra doğurganlıkta belirgin azalma gözlenmektedir. Bu nedenle 35 yaş üzeri kadınlarda infertilitenin tanımlanması için gerekli 1 yıllık süre daha da kısaltılabilir. Gün geçtikçe daha çok çiftin infertilite tedavisi için doktora başvurması da infertilite sıklığının artışını göstermektedir.

Daha fazla bilgi için:Medicine Hospital Çağrı Merkezi - 444 0 205

YARDIMA MI İHTİYACINIZ VAR?

444 0 205

Uzmanlarımız sizlere her an yardımcı olmak için hazırlar.