DİYET VE ZAYIFLAMA

Kişiye özel sağlıklı beslenme ve diyet programları sunar.

BESLENME  DİYETETİK VE ZAYIFLAMA ÜNİTESİ

Sağlıklı beslenme; yenilen besinden zevk alarak, çeşitli ve dengeli beslenerek, tüm besin ögelerinin bireye özel gereksinim duyulan miktarlarda alınması ve ideal vücut ağırlığının sürdürülmesidir. Sağlıklı beslenmede hedef; yeterli ve dengeli beslenmenin sağlanmasıdır.

Bireyler beslenme tarzlarını değiştirerek doğru beslenmeleriyle; pek çok hastalıktan korunma, bazen şikayetleri hafifletmekte, bazen de bireyin sağlığına tamamen kavuşmasına yardımcı olmaktadır.

Beslenme konusunda bilgi kirliliğinin yoğun olduğu günümüzde, yeterli ve dengeli beslenme konusunda bilimsel kanıtlara dayalı tedavi verebilecek, bu konuda eğitim almış profesyonel beslenme ve diyet uzmanlarından destek alınmalıdır.

Kişiye Özel Beslenme Programları

Beslenme ve diyet programı, genel değil kişiye özeldir. Bireyi değerlendirirken; bireyin yaşı, cinsiyeti, fizyolojik durumu ve çalışma şartlarına göre günlük tüketmesi gereken enerji ve besin ögeleri belirlenir.

Zayıflama Programı

Obezite, yaygınlığı gittikçe artan ve vücuttaki yağ oranı artışıyla orantılı olarak Beden Kitle İndeksi hesabı ile belirlenen kronik bir hastalıktır. Obezitenin en önemli sebebi alınan enerji ile harcanan enerjinin dengesizliğidir. 

Obezite tedavisinde, uygulanan programlarla doğru beslenme alışkanlığının kişide süreklilik kazanması önem arz ediyor. Yaşam tarzınıza uygun hazırlanmış beslenme programı ile kilo denetiminizi kontrol altına almış oluyoruz.

Kilo Alma Programı

Sadece vücut ağırlığının fazla olması değil düşük olması da yaşam kalitesini olumsuz yönde etkileyebilir. Hormonal problemler ve yeme bozuklukları gibi etkenlerle kilo alımı zorlaşan bireylerde, kişiye özel bir beslenme programı hazırlanarak ağırlık kazanımınız desteklenir.

Bölgesel incelme ve sıkılaşma. Sedanter yaşam tarzı, genetik veya yanlış beslenme nedeniyle oluşan fazla yağlar birçok insanın sorunu. Kadınlarda % 22-30, erkeklerde % 20-25 yağ bulunması normal kabul edilir.

Yalnızca beden kitle indeksi dikkate alındığında, birey normal kiloda olsa dahi, iç yağlanma söz konusu olabilir. Genellikle; bel çevresi, karın ve basenlerde biriken yağlar yüzünden kişi kilo verse dahi, bu bölgelerdeki yağ dokusu sebat edebilir.

Bölgesel zayıflamanın en iyi yolu; doğru beslenme ve beraberinde bölgeye göre egzersiz ve ya hızlı ve kalıcı çözüm sağlayan, yağ dokusu üzerinde çalışan, yağı vücuttan uzaklaştırarak bölgesel incelme ve toparlama sağlayan teknolojik  cihazlardan faydalanmaktır.

Bu durumda, biyometrik ölçümlerden yararlanarak, kişiye özel beslenme programıyla medikal incelme ve toparlama cihazlarıyla destek sağlayarak, güvenilir ve kalıcı sonuçlar elde ediyoruz.

Kilo kayıplarında ve yaşlanma sürecinde görülen bir başka sorun ise, cildin esnekliğini sağlayan  kollajen ve elastin liflerinde bozulmalarla ortaya çıkan kırışıklık ve sarkmalardır. Zamanında müdahale ederek, henüz doku kayıpları meydana gelmeden önce, kollajen sentezini uyararak doku proteinlerinin yenilenmesiyle, genç ve sıkı bir cilde sahip olmak, ciltteki sarkmaları toparlayıp, daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün.

Zayıflama Ünitesinde Kullandığımız Cihazlarımız

Bölgesel yağlardan kurtulmak için, kişinin günlük  hayatını etkilemeyen, acısız, anestezi gerektirmeyen, hızlı ve kalıcı çözüm sağlayan teknolojik cihaz alternatifleri büyük avantaj sağlamaktadır.

Cool Shapıng

Göbek, bel, alt karın, sırt, basen, bacak gibi bölgelerde oluşan yağ birikimlerinin %20 ile %40 oranında kalıcı olarak azalmasını sağlayan bir yöntemdir. FDA onaylı olup, her yaştan erkek ve kadınlara uygulanabilmektedir. Ağrısız, acısız, yan etkisi olmayan, 1 saat gibi kısa bir seansta 2 – 4 cm incelme sağlayan bir teknoloji olup, yağları kalıcı olarak yok etmektedir.

Coolshaping vakum sistemi ile  çektiği  yağlı dokuya  -10 dereceye kadar soğuk uygular. (Soğuk Lipoliz) Böylece hedeflenen yağ hücreleri donmaya başlar. Donan yağ hücreleri ise işlevini yitirerek  biyolojik olarak fagosite olur (parçalanır)  ve vücuttan atılır. Tedavi sonrasında azalan yağ hücre sayısı bir daha artmaz. Bu sebeple kalıcı incelme sağlanır.

Syneron Velashape

Kadınların can sıkıcı problemlerinden olan selülitlerde  artık sorun olmaktan çıkıyor.  Radyo frekanslı incelme teknolojisi  Velashape, portakal kabuğu görünümünün yok edilmesinde kullanılan en etkili yöntemlerden biridir. FDA onaylı olup, 30 dakikadan kısa bir sürede, derin dokularda ve cildin üst tabakalarında etki göstererek, portakal kabuğu görünümünde azalma imkanı sunarken, aynı zamanda lokalize yağ hücrelerini düzenler. İşlem sırasında rahatlatıcı bir masaj etkisi de hissedilir. 

Vakum teknolojisiyle bipolar radyo frekans enerjisi güvenli bir şekilde hedeflenen alana ısı yayarak yağ hücrelerini etkilerken, selülit görünümünün de hafiflemesini sağlar, kolajen ve elastin hücreleri uyarılır. Böylece cilt sıkılaşır, cildin sıkılaşması vücut siluetinin incelmesini ve daha estetik bir görünüme kavuşmasını  sağlarken cilt kalitesinde de belirgin bir iyileşme gözlenir.

Slım Up

16 adet elektrodun, kas dokusunun (adele) baş ve son kısımlarına bağlanarak kasların hareket ettirilmesi sistemine dayanan, yine FDA onaylı Slim up, kızıl ötesi ışınlar sayesinde metabolizmayı hızlandırarak, karın, kalça ve bacaklardaki lokalize yağları azaltır. Kasları sıkılaştırarak incelme sağlar. Vücuttaki lenfatik ve venöz dolaşımı hızlandırır, aynı zamanda selülit probleminde de etkili bir  çözüm sağlar.

Daha fazla bilgi için: Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicine Hastanesi Çağrı Merkezi - 444 0 205

Bu Birimdeki Hekimlerimiz

Birimler

Sağlık Rehberi

Araknoid Kistler

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Araknoid kistler, beyin veya omurilik ile araknoid membran arasında bulunan, içi sıvı ile dolu keselerdir. Bu kistler baş ağrısı, baş dönmesi ve nöbet gibi semptomlarla kendini gösterebilir.
Devamı

Akne

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Akne ergenlik döneminde aktif hale gelen erkek hormonları tarafından yönlendirilen hormonal bir durumdur. Bu tür hormonlara duyarlılık ve yağ bezleri içindeki cilt bakterileri ve yağ asitleri ile birlikte akne çıkmasına neden olur.
Devamı

Anemi

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE)
Anemi, oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin eksikliğinde ortaya çıkan durumdur.
Devamı

Anormal Rahim (Uterin) Kanaması

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Anormal rahim kanaması; adet dönemleriniz arasında kanama, adet kanamanızın çok uzun sürmesi veya aşırı derecede fazla olması anlamlarına gelebilir.
Devamı

Adenomyozis

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Adenomyozis, endometriyal dokunun uterusun dış kas duvarlarına taşındığında meydana gelen uterus (rahim) kalınlaşmasıdır.
Devamı

Paranoid Kişilik Bozukluğu

PSİKOLOJİ
Paranoid Kişilik Bozukluğu olan kişilerin temel özelliği paranoya, amansız bir güvensizlik ve şüphe duymak için yeterli sebep olmamasına rağmen başkalarından şüphe duymak.
Devamı

Yüzücü Kulağı Hastalıkları

KULAK BURUN BOĞAZ
Kulak kanalı karanlık, ılık ve nemli olduğundan, suyu seven bakteri ve mantarların büyümesi için mükemmel bir ortam sağlar.
Devamı

Nekrotizan Enterokolit (NEK)

ÇOCUK CERRAHİSİ
Nekrotizan Enterokolit (NEK) bağırsaklarda (genellikle kolon) oluşan ve hemen tedavi edilmezse hayatı tehdit edebilen bir enflamasyondur.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Doçent Doktor
A. AVAR ÖZDEMİR
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
Doçent Doktor
AYGÜL GÜZEL
GÖĞÜS HASTALIKLARI
Profesör Doktor
NİHAL ASLI ESER
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign