Eklenme :

Okunma : 3684

Paylaşın :

Göz Çevresi Estetiğinde Yeni Dönem

Zamanda Yolculuğa Hazır Olun!

Günümüz koşullarında stres, hava kirliliği, akıllı telefonlardan yayılan ışınlar ve toksik kimyasallar yaşlanma sürecimizi hızlandırmaktadır. Göz kapakları ise vücudumuzda en ince cilde sahip, hassas bir bölgedir. Bu nedenle yaşlanma etkileri vücudumuzda ilk olarak göz kapaklarında hissedilmektedir. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığı altında bizler Oküloplasti alanında çalışan göz hekimleri olarak hem estetik, hem de fonksiyonel olarak zamanın etkilerini geri çevirme konusunda var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu alanda sıklıkla uyguladığımız cerrahi ve medikal tedaviler ile;  göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbalanma, morluk, göz çevresi kırışıklıkları ve sarkmalar, göz kapağının içe ve dışa dönmesi gibi sorunlar ile etkili bir şekilde savaşıyoruz.


Üst ve alt göz kapağı gençleştirme (Blefaroplasti ) ameliyatlarına ilaveten, kantus dediğimiz göz kapaklarının bileşim bölgesinde esneklik kaybı nedeniyle gözlerde yorgun ve üzgün bir ifade oluşturan yapısal bozuklukları da (aşağı doğru çekinti yaratan negatif kantal tilt ) kantoplasti ve kantopeksi dediğimiz prosedürler ile düzeltebiliyoruz. Halk arasında Badem Göz Ameliyatı olarak bilinen bu cerrahiler ile hem daha dinamik, çekici ve hem de daha enerjik ve genç bir görünüş elde ediyoruz.

 Yine göz kapaklarında düşme , kırışma, sarkma ya da torbalanma varlığında gerektiğinde fazla yağ, kas ve cilt dokularını alarak, gerektiğinde de kişinin kendi yağ dokusundan elde ettiğimiz otolog preparatlar ile bu dokularda rejuvenasyon-gençleşme elde edebiliyoruz. Bu preparatlar kişiyi gençleştirmede en etkili silahlardan biri olan progenitor-öncü hücreler içermektedir. Ağrısız, kanamazsız, iyi tolere edilen ve oldukça uzun etki süreli uygulamalar olup, göz çevresi gençleştirmede son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Sadece kozmetik amaçlarda değil, kişinin göz kapaklarındaki fonksiyonel ve yapısal bozuklukların giderilmesinde de tedavimizin başarısına olumlu katkılarda bulunmaktadır.

Bunların yanısıra tedavilerimize dolgu, botulinum toksin, radyofrekans, mezoterapi ve ip askı gibi medikal estetik yöntemler ile de göz çevresini gençleştirmede zamana karşı savaşta elimizi güçlendiriyoruz.
           
Bizler güzel gören ve güzel görünen gözler için aşkla ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. 

* Sayfa içeriğimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bu kategorideki Hekimler
Doktor Öğretim Üyesi
ADEM EROĞLU
GÖZ HASTALIKLARI
Profesör Doktor
AHMET MURAT SARICI
GÖZ HASTALIKLARI
Doktor Öğretim Üyesi
BİLAL KAVŞUT
GÖZ HASTALIKLARI
Doktor Öğretim Üyesi
NİLGÜN DEMET ÖZÇELİK
GÖZ HASTALIKLARI
Doktor Öğretim Üyesi
SALİH BOZKURT
GÖZ HASTALIKLARI

SAYFALAR

Sağlık Rehberi

Anjiyografi

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Anjiyografi, vücudunuzdaki kan damarlarına (arter veya ven) bakmak için X-ışını kontrastının kullanıldığı bir yöntemdir.
Devamı

Akciğer Kanseri

GÖĞÜS HASTALIKLARI
Akciğer kanseri de diğer kanserler gibi, hücre bölünmesi ve büyümesinin kontrolsüz bir şekilde artmasıyla hücrelerin bir kitleye veya tümöre dönüşmesiyle oluşur.
Devamı

Uyuz Hastalığı ve Belirtileri

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Uyuz hastalığı, sarcoptes scabiei ismi verilen küçük bir akarın neden olduğu cilt rahatsızlığıdır. Tedavi edilmeyen bu akarlar aylarca cillte yaşabilir. Bu akarlar, ciltte kaşıntıya, kırmızı kabarcıklara ve döküntülere sebep olur.
Devamı

Araknoid Kistler

BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Araknoid kistler, beyin veya omurilik ile araknoid membran arasında bulunan, içi sıvı ile dolu keselerdir. Bu kistler baş ağrısı, baş dönmesi ve nöbet gibi semptomlarla kendini gösterebilir.
Devamı

Anal Ağrı (Makat Ağrısı)

GENEL CERRAHİ
Anal ağrı, anüs ve rektumun içinde veya çevresinde yani makat bölgesinde meydana gelen ağrıdır.
Devamı

Prenses Doğum Nedir? (Ağrısız Doğum)

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Prenses doğum olarak bilinen ağrısız doğumda, epidural analjezi yönteminin kullanılmasıyla anne adayının ağrıları azalır, katlanılabilir ve kontrollü bir doğum süreci geçirmesi sağlanır.
Devamı

Akalazya- Yutma Güçlüğü Problemi

GENEL CERRAHİ
Özefagus, boğazı mideye bağlayan kaslı tüp yapıdır. Akalazya, özefagusta yiyeceklerin yutulmasında rol alan kasları kontrol eden sinirlerin işlevini kaybetmesi sonucu yutma güçlüğüne sebep olur.
Devamı

Aort diseksiyonu

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Aort diseksiyonunda atardamarın iç tabakasında bir yırtılma olur. Aort bu yırtılmanın içine doğru kanamaya başlar, kanamayla yırtık uzar ve aortun iç tabakası ile orta tabakası birbirinden ayrılır.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Profesör Doktor
AHMET MURAT SARICI
GÖZ HASTALIKLARI
Doçent Doktor
A. AVAR ÖZDEMİR
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign