Eklenme :

Okunma : 19104

Paylaşın :

Göz Çevresi Estetiğinde Yeni Dönem

Zamanda Yolculuğa Hazır Olun!

Günümüz koşullarında stres, hava kirliliği, akıllı telefonlardan yayılan ışınlar ve toksik kimyasallar yaşlanma sürecimizi hızlandırmaktadır. Göz kapakları ise vücudumuzda en ince cilde sahip, hassas bir bölgedir. Bu nedenle yaşlanma etkileri vücudumuzda ilk olarak göz kapaklarında hissedilmektedir. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığı altında bizler Oküloplasti alanında çalışan göz hekimleri olarak hem estetik, hem de fonksiyonel olarak zamanın etkilerini geri çevirme konusunda var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu alanda sıklıkla uyguladığımız cerrahi ve medikal tedaviler ile;  göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbalanma, morluk, göz çevresi kırışıklıkları ve sarkmalar, göz kapağının içe ve dışa dönmesi gibi sorunlar ile etkili bir şekilde savaşıyoruz.


Üst ve alt göz kapağı gençleştirme (Blefaroplasti ) ameliyatlarına ilaveten, kantus dediğimiz göz kapaklarının bileşim bölgesinde esneklik kaybı nedeniyle gözlerde yorgun ve üzgün bir ifade oluşturan yapısal bozuklukları da (aşağı doğru çekinti yaratan negatif kantal tilt ) kantoplasti ve kantopeksi dediğimiz prosedürler ile düzeltebiliyoruz. Halk arasında Badem Göz Ameliyatı olarak bilinen bu cerrahiler ile hem daha dinamik, çekici ve hem de daha enerjik ve genç bir görünüş elde ediyoruz.

 Yine göz kapaklarında düşme , kırışma, sarkma ya da torbalanma varlığında gerektiğinde fazla yağ, kas ve cilt dokularını alarak, gerektiğinde de kişinin kendi yağ dokusundan elde ettiğimiz otolog preparatlar ile bu dokularda rejuvenasyon-gençleşme elde edebiliyoruz. Bu preparatlar kişiyi gençleştirmede en etkili silahlardan biri olan progenitor-öncü hücreler içermektedir. Ağrısız, kanamazsız, iyi tolere edilen ve oldukça uzun etki süreli uygulamalar olup, göz çevresi gençleştirmede son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Sadece kozmetik amaçlarda değil, kişinin göz kapaklarındaki fonksiyonel ve yapısal bozuklukların giderilmesinde de tedavimizin başarısına olumlu katkılarda bulunmaktadır.

Bunların yanısıra tedavilerimize dolgu, botulinum toksin, radyofrekans, mezoterapi ve ip askı gibi medikal estetik yöntemler ile de göz çevresini gençleştirmede zamana karşı savaşta elimizi güçlendiriyoruz.
           
Bizler güzel gören ve güzel görünen gözler için aşkla ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz. 


*Sayfa içeriğimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Bu kategorideki Hekimler
Doktor Öğretim Üyesi
ADEM EROĞLU
GÖZ HASTALIKLARI
Doktor Öğretim Üyesi
BİLAL KAVŞUT
GÖZ HASTALIKLARI
Doktor Öğretim Üyesi
SALİH BOZKURT
GÖZ HASTALIKLARI

SAYFALAR

Sağlık Rehberi

Rahim Polipleri

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Rahim polipleri genellikle iyi huyludur (kansersiz), ancak adet görme veya doğurganlık ile ilgili sorunlara neden olabilirler.
Devamı

Akupunktur

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Akupunktur uzun yıllar önce Çin'de geliştirilmiş geleneksel tedavi yöntemidir. Çok ince iğneler vücudun belli noktalarına yapıştırılarak spesifik hastalıkları önlemek ve tedavi etmek amaçlanır.
Devamı

Anemi

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE)
Anemi, oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin eksikliğinde ortaya çıkan durumdur.
Devamı

Aort Kapağı Cerrahisi

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Aort Kapak Cerrahisi; kalp cerrahları tarafından en sık biküspit kapaklar, Konjenital Aort Kapak Hastalıkları, Aort Kapak Darlığı ve Aort Kapak Yetersizliği’ni tedavi etmek için yapılır.
Devamı

Diş Apsesi

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
Diş apsesi, dişin kökünde, diş etinde veya diş arasında oluşan bir enfeksiyondur.
Devamı

Bahar Alerjisi ve Belirtileri

KULAK BURUN BOĞAZ
Sıcak havanın tadını çıkarırken, bahar alerjisi semptomlarıyla karşılaşmak hoş karşılanmıyor. Ancak polen gibi rahatsız edici bahar alerjilerinin kaynaklarını bilmek, maruziyetinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.
Devamı

Kamçı Yaralanması (Boyun Burkulması)

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON
Boyun burkulması veya boyun zorlanması olarak da bilinen kamçı yaralanması, boynun aniden ve hızla geriye ve ileriye doğru sarsılarak zedelenmesidir.
Devamı

Anormal Rahim (Uterin) Kanaması

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Anormal rahim kanaması; adet dönemleriniz arasında kanama, adet kanamanızın çok uzun sürmesi veya aşırı derecede fazla olması anlamlarına gelebilir.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Doçent Doktor
A. AVAR ÖZDEMİR
ÇOCUK SAĞLIĞI VE HASTALIKLARI
Doçent Doktor
AYGÜL GÜZEL
GÖĞÜS HASTALIKLARI
Profesör Doktor
NİHAL ASLI ESER
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign