Doktor Bilgi
RANDEVU TALEP
Doktor Öğretim Üyesi

HANDE KIZILTAŞ

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON

Eğitim

​• 1993-1999 İstanbul Üniversitesi Cerrahpaşa Tıp Fakültesi

• 2000-2001 Yedikule Göğüs Hastalıkları Hastanesi ve Göğüs Cerrahisi Merkezi’nde Göğüs Cerrahisi Asistanlığı   

• 2001-2005 İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Uzmanlık
 

 

Çalıştığı Kurumlar

• 2005-2007 29 Mayıs Tıp Merkezi

• 2007-2015 Yedikule Surp Pirgiç Ermeni Hastanesi

• 2015-2018 Özel Vital Hastanesi Bahçelievler

• 2018          Medicine Hospital

 

Tıbbi Alanlar

• Nörolojik Rehabilitasyon

• Ortopedik Rehabilitasyon

• Pulmoner Rehabilitasyon

• Enjeksiyon Uygulamaları

• PRP ve Medikal Ozon Tedavisi 

Üyelikler

• Türk Tabipleri Birliği İstanbul Tabip Odası

• Türkiye Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Derneği    

Yayınlar

• MK. Gümüştaş, H. Erkuş, R. Madazlı, FM. Güzeyli, A. Atış, C. Zeren, E. Kökoğlu. Hipertansif gebelerin plazma lipid peroksidasyon ve lökositer myeloperoksidaz aktivitesinin değerlendirilmesi. Serbest Radikaller ve Antioksidanlar Araştırma Derneği 2. Ulusal Kongresi 19-22 Mayıs, 1999. Osmangazi Üniversitesi Tıp Fakültesi, Eskişehir. Program ve bildiri özetleri kitabı S:87.


• S. Demirci, H.Erkuş, F.Çeşme, N.Bölükbaş, S.Akı, E.Berker. Fibromyalji sendromu olan kadın hastaların demografik, psikolojik ve klinik özellikleri. 19. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi 04-08 Ekim, 2003 Belek- Antalya. Program ve bildiri özetleri kitabı S:51.


• A.Yalıman, R.Aydın, A.Karan, F.Çeşme, M.Vural, H.Erkuş, N.Eskiyurt. İnmeli hastaların duygu durumları. 19. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi 04-08 Ekim, 2003 Belek- Antalya. Program ve bildiri özetleri kitabı S:71.


• H. Erkus, N. Eskiyurt, N. Bolukbas, S. Esmaeilzadeh, A. Başkent, A. Yalıman. 


• The correlation between surface electromyographic analysis, motor function and spasticity in hemiparetic upper limb after stroke: A pilot study. 5’th Mediterranean Congress of Physical & Rehabilitation Medicine. September 30-October 04, 2004 Antalya, Turkey. Final Programme & Abstracts. P:137.


• H. Kızıltaş, D. Sindel, A. Toker, S. Ziyade, O. Çoban. Akciğer Kanserinde Lobektomi Sonrası Uygulanan Pulmoner Rehabilitasyonun Etkileri. 8. Ulusal Toraks Kongresi.27 Nisan -1 Mayıs Kemer - Antalya. Program ve bildiri özetleri kitabı S:20


• H. Kızıltaş, D. Sindel, A. Toker, S. Ziyade, O. Çoban. Akciğer Kanserinde Lobektomi Sonrası Uygulanan Pulmoner Rehabilitasyonun Yaşam Kalitesi ve Psikolojik Durum Üzerine Olan Etkileri. 20. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi 22-26 Haziran, 2005. Program ve bildiri özetleri kitabı S:5


• Vural M, Bölükbaş N, Kızıltaş H, Karan A, Eskiyurt N, Yalçın Ö. Üriner İnkontinanslı Hastalarımızda Bazal Klinik Değerlendirmeler. 20. Ulusal Fiziksel Tıp ve Rehabilitasyon Kongresi 22-26 Haziran, 2005. Program ve bildiri özetleri kitabı S:31.


• Eskiyurt N, Yalıman A, Vural M, Kızıltaş H, Bölükbaş N, Çeşme F. İnmeli Olguların Özellikleri ve Fonksiyonel Durum Sonuçları. İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dergisi 2005, Cilt 68, Sayı 3, Sayfa(lar) 071-077.

Sağlık Rehberi

Bahar Alerjisi ve Belirtileri

KULAK BURUN BOĞAZ
Sıcak havanın tadını çıkarırken, bahar alerjisi semptomlarıyla karşılaşmak hoş karşılanmıyor. Ancak polen gibi rahatsız edici bahar alerjilerinin kaynaklarını bilmek, maruziyetinizi azaltmanıza yardımcı olabilir.
Devamı

Yaşla İlişkili Görme Sorunları

GÖZ HASTALIKLARI
Her yaşta herkesi etkileyebilmesine rağmen, yaşlandıkça insanlar arasında daha yaygın olan birkaç göz problemi vardır.
Devamı

Beyin Pili Tedavisi

NÖROLOJİ
Beyin Pili, parkinson hastalığı, esansiyel titreme (tremor), distoni, tik rahatsızlığı (tourette) ve diğer nörolojik durumlarla ilişkili hareket bozuklukları semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Devamı

A vitamini

BESLENME VE DİYET
A vitamini, retinol, retinal ve retinil esterler gibi yağda çözünebilir retinoidin genel adıdır.
Devamı

Apandisit

GENEL CERRAHİ
Apandis karın bölgesinin sağ alt kısmında, kalın ve ince bağırsağın birleştiği yerde bulunan küçük bir tüptür. Vücutta bilinen bir işlevi yoktur ancak iltihaplanması durumunda acil tıbbi müdahale gerektirir.
Devamı

Yüzücü Kulağı Hastalıkları

KULAK BURUN BOĞAZ
Kulak kanalı karanlık, ılık ve nemli olduğundan, suyu seven bakteri ve mantarların büyümesi için mükemmel bir ortam sağlar.
Devamı

Rahim Polipleri

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Rahim polipleri genellikle iyi huyludur (kansersiz), ancak adet görme veya doğurganlık ile ilgili sorunlara neden olabilirler.
Devamı

Uyuz Hastalığı ve Belirtileri

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Uyuz hastalığı, sarcoptes scabiei ismi verilen küçük bir akarın neden olduğu cilt rahatsızlığıdır. Tedavi edilmeyen bu akarlar aylarca cillte yaşabilir. Bu akarlar, ciltte kaşıntıya, kırmızı kabarcıklara ve döküntülere sebep olur.
Devamı

Kamçı Yaralanması (Boyun Burkulması)

FİZİK TEDAVİ VE REHABİLİTASYON
Boyun burkulması veya boyun zorlanması olarak da bilinen kamçı yaralanması, boynun aniden ve hızla geriye ve ileriye doğru sarsılarak zedelenmesidir.
Devamı

Koklear İmplant

KULAK BURUN BOĞAZ
Koklear implant, işitmeyi kısmen geri kazandıran elektronik bir cihazdır. İç kulak hasarından ileri derecede işitme kaybı yaşayan ve işitme cihazı kullanmanın artık faydası olmayan kişiler için bir seçenek olabilir.
Devamı

Açık Parsiyel Nefrektomi

ÜROLOJİ
Açık Parsiyel Nefrektomi, kanserden etkilenen böbrek bölümünün ve bir miktar sağlam böbrek dokusunun açık cerrahi operasyonla çıkarılmasıdır.
Devamı

Diz Kireçlenmesi Evreleri ve Tedavisi

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Diz eklemi, kireçlenmenin en yaygın görüldüğü eklemlerden biridir ve sıklıkla diz ağrısı yakınmalarıyla kendini gösterir. Diz ekleminde sertlik ve şişlik, diz hareketlerinde kısıtlılık, hareket sırasında dizde çıtırtı sesi, diz ekleminde veya bacaklarda şekil bozukluğu gibi belirtiler kireçlenmeyi işaret ediyor olabilir.
Devamı

Adet Düzensizliği

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Adet dönemi genellikle 4-7 gün sürer. 21 günden kısa veya 35 günden daha uzun aralıklarda adet olma, arka arkaya 3 veya daha fazla adet görmeme vb. durumlar adet düzensizliği olarak adlandırılır.
Devamı

Nötropeni

Nötropeni, kanda normalden daha düşük seviyede nötrofil bulunmasıdır. Nötrofil kemik iliğinde üretilen beyaz kan hücresi tiplerinden biridir.
Devamı

Zona Hastalığı

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Zona, ağrılı bir döküntüye neden olan viral bir enfeksiyondur. Zona vücudunuzun herhangi bir yerinde ortaya çıkabilmesine rağmen, çoğunlukla gövdenizin sol veya sağ tarafını saran tek bir kabarcık şeridi olarak ortaya çıkar.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
AHMET SOYLU
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
NİHAL ASLI ESER
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign
E
Yukarı