Doktor Bilgi
RANDEVU TALEP
Uzman Doktor

MUSTAFA ORKUN ERTUĞRUL

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI

Eğitim

• 2018 - 2021 Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Uzmanlık
• 2009 - 2014 Ankara Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Lisans

Eğitimler & Kongreler
• 25. İzmir Diş Hekimleri Odası Uluslararası Kongre ve Sergisi, 9‑11 Kasım 2018, İzmir, Türkiye.
• 26. İzmir Diş Hekimleri Odası Uluslararası Kongre ve Sergisi, 8‑10 Kasım 2019, İzmir, Türkiye.
• ISPEC 6th International Conference on Engineering & Natural Sciences, 24‑26 January 2020, Şanlıurfa, Türkiye.
• Uluslararası Harran Sağlık Bilimleri Kongresi, 5‑7 Haziran 2020, Şanlıurfa, Türkiye.
• 4. Uluslararası Hipokrat Tıp ve Sağlık Bilimleri Kongresi, 26‑27 Eylül 2020, Antalya, Türkiye.
• Medyateam 2020 13. Diş Hekimliği ve Diş Teknisyenliği Etkinliği, 22‑25 Ekim 2020, Antalya, Türkiye.
• Restoratif Diş Hekimliğinde Laminate Veneerler, Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diyarbakır, 2018.
• Posterior İndirekt Kompozit Restorasyonlar, Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diyarbakır, 2019.
• Farkı Estetik Restoratif Materyallerde Yüzey Pürüzlülüğünün S. Mutans Adezyonuna Etkisinin Değerlendirilmesi (Uzmanlık Tezim), Dicle Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi, Diyarbakır, 2021.
 

Çalıştığı Kurumlar

Tıbbi Alanlar

Üyelikler

Yayınlar

Yayınlar

Bahsi E, Erpacal B, Ayluctarhan D, Acarturk M, Ertugrul MO, Unal S, Gumus S. The evaluation of the effects of repeated practical applications on the skill development of dental students, BioClin International Research Journal (BIRJ), 2019; 1: 10‑13.

Cangul S, Adiguzel O, Unal S, Ertugrul MO, Gumus S, Unal S, Erpacal B. The effect of the different cavity disinfectant on the bonding strength of non‑light curing adhesive agent, İnternational Biological & Biomedical Journal (IBBJ), 2019; 5(2): 1‑7.

Bakır EP, Bakır S, Gumus S, Unal S, Ertugrul MO. Dicle üniversitesine başvuran ailelerin dental avulsiyon ve tedavisi hakkında bilgi düzeylerinin değerlendirilmesi, EJONS International journal on mathematic, engineering and natural sciences, 2020; 16: 808‑816.

Unal S, Bakır S, Bakır EP, Sonkaya E, Ertugrul MO. Diş hekimliği öğrencilerinde vücut kitle indeksi ile diş çürüğü ilişkisinin değerlendirilmesi, 4. uluslararası hipokrat tıp ve sağlık bilimleri kongresi tam metin kitabı, Asos yayınevi, Elazığ, 2020.

Bakır EP, Bakır S, Unal S, Ertugrul MO, Uysal E. Diş çürüğü ve kan grupları arasındaki ilişkinin değerlendirilmesi, Disiplinler arası tıbbi araştırmalar, İKSAD yayınevi, Ankara, 2020.

Unal S, Bakır S, Bakır EP, Sonkaya E, Ertugrul MO. Vücut kitle indeksi ile diş çürüğü ilişkisi, Güncel endodonti ve restoratif çalışmaları, Akademisyen kitapevi, Ankara, 2020
 
Sözlü Sunumlar

Bakır EP, Bakır S, Unal S, Ertugrul MO, Uysal E. Evaluation of the relationship between dental caries and blood groups, Sözlü sunum, ISPEC 6th international conference on engineering & natural sciences, Şanlıurfa January 24‑26, 2020.

Gumus S, Unal S, Ertugrul MO. Dicle üniversitesine başvuran ebeveynlerin dental avulsiyon ve tedavisi hakkında bilgi düzeylerinin değerlendirilmesi, Sözlü sunum, Uluslararası Harran Sağlık Bilimleri Kongresi, Şanlıurfa 05‑07 Haziran 2020.

Unal S, Bakır EP, Bakır S, Sonkaya E, Ertugrul MO. Diş hekimliği öğrencilerinde vücut kitle indeksi ile diş çürüğü ilişkisinin değerlendirilmesi, Sözlü sunum, 4. uluslararası hipokrat tıp ve sağlık bilimleri kongresi, Antalya 26‑27 Eylül 2020.

Poster Sunumları

Unal S, BAKIR S, ERTUGRUL MO. Diastema vakalarının ortodontik tedavi sonrası, direkt kompozit restorasyonla tedavisi: olgu sunumu, Poster sunumu, 25. İzmir diş hekimleri odası uluslararası kongre ve sergisi, 9‑11 Kasım 2018.

Ertugrul MO, Bahsi E, UNAL S. Konjenital lateral eksikliği olan hastalarda kompozit rezin restorasyon ile estetiğin sağlanması, Poster sunumu, 25. İzmir diş hekimleri odası uluslararası kongre ve sergisi, 9‑11 Kasım 2018.

Unal S, BAKIR S, ERTUGRUL MO. Travma sonucu oluşmuş komplike olmayan kron kırıklarının direkt kompozit rezinle restorasyonu: olgu sunumu, Poster sunumu, 26. İzmir diş hekimleri odası uluslararası kongre ve sergisi, 8‑10 Kasım 2019.

Gumus S, Ertugrul MO. Polidiastemaların direkt kompozit rezin ile estetik rehabilitasyonu, Poster sunumu, 26. İzmir diş hekimleri odası uluslararası kongre ve sergisi, 8‑10 Kasım 2019.

Ertugrul MO, Bahsi E, UNAL S. Komplike olmayan kron kırıklarının kompozit rezin ile restorasyonu, Poster sunumu, 26. İzmir diş hekimleri odası uluslararası kongre ve sergisi, 8‑10 Kasım 2019.

Sağlık Rehberi

Anal Fistül

GENEL CERRAHİ
Anal fistül, anüs duvarında apse yapmış alandan makat deliğinin etrafındaki deriye açılan küçük bir tüneldir. Hastalar makat bölgesinde ağrı ve şişme şikayetleriyle gelir.
Devamı

Nötropeni

Nötropeni, kanda normalden daha düşük seviyede nötrofil bulunmasıdır. Nötrofil kemik iliğinde üretilen beyaz kan hücresi tiplerinden biridir.
Devamı

Beyin Pili Tedavisi

NÖROLOJİ
Beyin Pili, parkinson hastalığı, esansiyel titreme (tremor), distoni, tik rahatsızlığı (tourette) ve diğer nörolojik durumlarla ilişkili hareket bozuklukları semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Devamı

Diz Ağrısının Nedenleri

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Diz ağrısı dikkate alınmalı, nedeni bilinmeli ve sonuç olarak gereken tedavi uygulanmalıdır. Diz ağrısı geçici (akut) veya kronik olabilir ve diz ağrısı nedenlerine bağlı olarak hasta ağrıyı, diz kapağında, diz önünde veya diz arkasında hissedebilir.
Devamı

A vitamini

BESLENME VE DİYET
A vitamini, retinol, retinal ve retinil esterler gibi yağda çözünebilir retinoidin genel adıdır.
Devamı

Akne

DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Akne ergenlik döneminde aktif hale gelen erkek hormonları tarafından yönlendirilen hormonal bir durumdur. Bu tür hormonlara duyarlılık ve yağ bezleri içindeki cilt bakterileri ve yağ asitleri ile birlikte akne çıkmasına neden olur.
Devamı

Diş Apsesi

AĞIZ VE DİŞ SAĞLIĞI
Diş apsesi, dişin kökünde, diş etinde veya diş arasında oluşan bir enfeksiyondur.
Devamı

Pankreas İltihabı (Pankreatit)

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE)
Pankreatit, pankreasın iltihaplanmasıdır. Pankreas iltihaplandığında kendi ürettiği güçlü sindirim enzimleri kendi dokusuna zarar verir.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
Ahmet Soylu
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
NİHAL ASLI ESER
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign
Yukarı