Doktor Bilgi
RANDEVU TALEP
Doktor Öğretim Üyesi

ÖZCAN SÖNMEZ

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE)

Eğitim

• 2004 - 2011 Uludağ Üniversitesi
• 2012 - 2016 S.B. Bağcılar E.A.H.

Kurslar ve Konferanslar

• 15. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi, 2-6 Ekim 2013, ANTALYA /BELEK
• İ.Ü. İstanbul Tıp Fakültesi, Endokrinoloji ve Metabolizma Hastalıkları Günleri, 16 Kasım 2013, İSTANBUL
• 3. İstanbul Dahiliye Klinikleri Buluşması, 15-16 Kasım 2013, İSTANBUL
• 4. Uluslararası katılımlı lizozomal hastalıklar kongresi, 17-20 Nisan 2014, ANTALYA
• The 24th Annual Meeting of the Asian Pasific Assosiation for the Study of the Liver ( APASL 2015), İstanbul,Turkey, 12-15 Mart 2015
• 18. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi, 12-16 Ekim 2016, ANTALYA /BELEK
• İstanbul Tıp Fakültesi Geleneksel İç Hastalıkları Günleri – İnteraktif Güncelleştirme 16-19 Mart 2017
• 14. Metabolik Sendrom Sempozyumu, 19-22 Eylül 2017, Bodrum, MUĞLA
• 20. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi, 10-14 Ekim 2018, Belek, Antalya
• 16. Metabolik Sendrom Sempozyumu, 19-22 Eylül 2019, Bodrum, MUĞLA
• 57. Ulusal Diyabet, Metabolizma ve Beslenme Hastalıkları Kongresi, Haziran 2021, Bodrum, Türkiye

Çalıştığı Kurumlar

• 2011 - 2012 S.B. Toyota SA Hastanesi 
• 2012 - 2012 Manisa Celal Bayar Üniv. Hafsa Sultan Hastanesi 
• 2012 - 2016 S.B. Bağcılar E.A.H
• 2016 - 2021 S.B.Ü. Bağcılar E.A.H.

 

Tıbbi Alanlar

Üyelikler

• TİHUD

Yayınlar

ÖZGÜN KİTAP BÖLÜMLERİ
 
• Onkolojide Palyatif Bakım ve Yaşam Sonu Desteği.Kemoterapi ile İlişkili Diyare Yönetimi. Editör: Ali Murat SEDEF, Ozan Cem GÜLER. Kitabevi: Akademisyen, 2020 
 
ULUSAL POSTERLER-OLGU/MAKALE/ SÖZEL SUNUM

• Esen B, Atay AE, Gökmen ES, Sarı H, Sönmez Ö, Kayabaşı H, Şit D. Akut Pankreatit Sonucu Gelişen Akut Böbrek Hasarı: Olgu Serisi. 31. Ulusal Nefroloji, Hipertansiyon, Diyaliz ve Transplantasyon Kongresi. 22-26 Ekim 2014. Antalya/Belek. PS/GN-147. 

• Gökmen E, Sönmez Ö, Avşar M, Esen B, Atay AE, Şit D. Diyabetik Ketoasidoz Kliniği İle Başvurup Wolfram-DIDMOAD Sendromu Tanısı Konulan Hasta: Olgu Sunumu. 12. Metabolik Sendrom Sempozyumu. 3-6 Eylül 2015, Bodrum-Muğla. PS-81

• Sedat Yıldırım, Ekrem Bilal Karayavuz, Zehra Sucuoğlu İşeyen, Rukiye Çelik, Erdal Gündoğan , Özcan Sönmez, Hakan Sarı, Hamza Özkul, Mikail Yetmiş, Fatih Pektaş, Numan Görgülü, Ahmet Engin Atay.  Yeni Tanı Tip 2 Diyabetes Mellitus Hastalarında Tedavi Parametrelerinin Oksidatif Stres Ve Ateroskleroz Üzerine Etkisi. 20. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi 10-14 Ekim 2018 Belek/Antalya

• Rukiye Çelik, Mikail Yetmiş, Hamza Özkul,Özcan Sönmez, Hatice Nihal Topkaya, Tarık Sayın, Kürşat Atalay, Suat Hayri Küçük, Fatih Pektaş, Erdal Gündoğan, Zehra Sucuoğlu İşleyen, Hakan Sarı, Ahmet Engin Atay.  Yeni Tanı Hipertansiyon Hastalarında Subklinik İnflamasyon Ve Ateroskleroz İlişkisi.  20. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi 10-14 Ekim 2018 Belek/Antalya

• Hatice Nihal Topkaya, Ekrem Bilal Karayavuz, Suat Hayri Küçük, Mikail Yetmiş, Erdal Gündoğan, Özcan Sönmez, Rukiye Çelik, Betül Yiğit, Eslem Inan Kahraman, Zehra Sucuoğlu Işleyen, Hamza Özkul, Ahmet Engin Atay, Numan Görgülü. Yeni Tanı Diyabetes Mellitus Hastalarında Tedavinin Biyokimyasal Parametreler, Endotel Disfonksiyonu Ve Kardiyak Volüm Üzerine Etkisi. 20. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi 10-14 Ekim 2018 Belek/Antalya

• Özcan Sönmez, Mehmet Gültepe, Fatih Pektaş, Nazif Arıç, Numan Görgülü, Ahmet Engin Atay.  Uzun Süreli Antibiyotik Kullanımına Cevap  Vermeyen Ateşin Nadir Bir Nedeni Erişkin Still Hastalığı. 20. Ulusal İç Hastalıkları Kongresi 10-14 Ekim 2018 Belek/Antalya

• Burçak Karadeniz, Özcan Sönmez, Erdal Gündoğan, Ceren Gür Suat Hayri Küçük, Ahmet Engin Atay. Diabetik Popülasyonda Kan Şekeri Regülasyonu Ile Osteokalsin, Kemik Spesifik Alp,  Ce Terminal Telopeptit Ilişkisi. 21. Ulusal Iç Hastalıkları Kongresi  9-13 Ekim 2019 Belek/Antalya

Sağlık Rehberi

Anemi

İÇ HASTALIKLARI (DAHİLİYE)
Anemi, oksijen taşıyan kırmızı kan hücrelerinin eksikliğinde ortaya çıkan durumdur.
Devamı

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

ESTETİK, PLASTİK VE REKONSTRÜKTİF CERRAHİ
Burun estetiği, ya da diğer adıyla rinoplasti burun şeklini değiştirmek amacıyla yapılan cerrahi operasyonlara verilen isimdir.
Devamı

Adenomyozis

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Adenomyozis, endometriyal dokunun uterusun dış kas duvarlarına taşındığında meydana gelen uterus (rahim) kalınlaşmasıdır.
Devamı

Anormal Rahim (Uterin) Kanaması

KADIN HASTALIKLARI VE DOĞUM
Anormal rahim kanaması; adet dönemleriniz arasında kanama, adet kanamanızın çok uzun sürmesi veya aşırı derecede fazla olması anlamlarına gelebilir.
Devamı

Paranoid Kişilik Bozukluğu

PSİKOLOJİ
Paranoid Kişilik Bozukluğu olan kişilerin temel özelliği paranoya, amansız bir güvensizlik ve şüphe duymak için yeterli sebep olmamasına rağmen başkalarından şüphe duymak.
Devamı

Safra Kesesi Hastalıkları ve Belirtileri

GENEL CERRAHİ
Safra kesesi problemleri genellikle safra kanallarınızdaki, safranın karaciğeriniz, safra keseniz ve ince bağırsağınız arasında dolaşmasına izin veren tüplerdeki tıkanmadan kaynaklanır.
Devamı

Yüzücü Kulağı Hastalıkları

KULAK BURUN BOĞAZ
Kulak kanalı karanlık, ılık ve nemli olduğundan, suyu seven bakteri ve mantarların büyümesi için mükemmel bir ortam sağlar.
Devamı

Nekrotizan Enterokolit (NEK)

ÇOCUK CERRAHİSİ
Nekrotizan Enterokolit (NEK) bağırsaklarda (genellikle kolon) oluşan ve hemen tedavi edilmezse hayatı tehdit edebilen bir enflamasyondur.
Devamı

Diz Ağrısının Nedenleri

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Diz ağrısı dikkate alınmalı, nedeni bilinmeli ve sonuç olarak gereken tedavi uygulanmalıdır. Diz ağrısı geçici (akut) veya kronik olabilir ve diz ağrısı nedenlerine bağlı olarak hasta ağrıyı, diz kapağında, diz önünde veya diz arkasında hissedebilir.
Devamı

Aort Koarktasyonu

KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Aort koarktasyonu yaygın görülen doğumsal kalp defektidir. Aort koarktasyonunda aort, tek bir yerde veya bir kısmı boyunca sıkışır veya daralır. Bu daralma, aorttan normal kan akışını kısıtlar.
Devamı

Akalazya- Yutma Güçlüğü Problemi

GENEL CERRAHİ
Özefagus, boğazı mideye bağlayan kaslı tüp yapıdır. Akalazya, özefagusta yiyeceklerin yutulmasında rol alan kasları kontrol eden sinirlerin işlevini kaybetmesi sonucu yutma güçlüğüne sebep olur.
Devamı

Anal Fissürler (Makat Çatlağı)

GENEL CERRAHİ
Anal fissürler, anüs veya anal kanalın iç tabakasındaki çatlaklardır. (Anal kanal; dışkının vücuttan çıktığı açıklık). Bu çatlaklar kanamaya ve şiddetli ağrıya neden olabilir.
Devamı

Akupunktur

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Akupunktur uzun yıllar önce Çin'de geliştirilmiş geleneksel tedavi yöntemidir. Çok ince iğneler vücudun belli noktalarına yapıştırılarak spesifik hastalıkları önlemek ve tedavi etmek amaçlanır.
Devamı

Diz Protezi Ameliyatlarında Robotik Cerrahi

ORTOPEDİ VE TRAVMATOLOJİ
Robotik Diz Protez Cerrahi Sistemi, cerraha hastanın eklem anatomisine en uygun protez yerleşimini tasarlama ve uygulama olanağını veren üst düzey bir teknolojidir.
Devamı

Beyin Pili Tedavisi

NÖROLOJİ
Beyin Pili, parkinson hastalığı, esansiyel titreme (tremor), distoni, tik rahatsızlığı (tourette) ve diğer nörolojik durumlarla ilişkili hareket bozuklukları semptomlarını hafifletmek için kullanılan bir tedavi yöntemidir.
Devamı

Prostat Hastalıkları ve Tedavisi

ÜROLOJİ
Prostat sorunları her yaştan erkekte, özellikle 50 yaş üzeri erkeklerde oldukça yaygındır. Prostat sorunları, basit iltihaptan kansere kadar değişebilir.
Devamı
Hekim Kadromuz
Profesör Doktor
BATUHAN ÖZAY
KALP VE DAMAR CERRAHİSİ (KVC)
Profesör Doktor
HİDAYET AKDEMİR
BEYİN VE SİNİR CERRAHİSİ
Profesör Doktor
CENAP ZEYBEK
ÇOCUK KARDİYOLOJİSİ
Profesör Doktor
AHMET SOYLU
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
MUSTAFA UYGAR KALAYCI
GENEL CERRAHİ
Profesör Doktor
AHMET HAMDİ TEFEKLİ
ÜROLOJİ
Profesör Doktor
NİHAL ASLI ESER
DERİ VE ZÜHREVİ HASTALIKLARI (DERMATOLOJİ)
Profesör Doktor
MUSTAFA YURTDAŞ
KARDİYOLOJİ
Medicine Hospital

Barbaros Mah, H. Ahmet Yesevi Cad, No: 149 Güneşli - Bağcılar / İstanbul
info@medicinehospital.com.tr
Medicine Hospital Yol Tarifi
Sayfa içerikleri makaleler,görsel materyaller sadece bilgilendirme amaçlıdır. Tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

androidapp
Copyrights © medicinehospital.com.tr
atakuldesign
E
Yukarı