Haberler

  • Anasayfa
  • /
  • Haberler
  • /
  • İstanbul Atlas Üniversitesi, Medicine Hospital Kayı Medikal ile yeni bir işbirliğine imza attı.
İSTANBUL ATLAS ÜNİVERSİTESİ, MEDİCİNE HOSPİTAL KAYI MEDİKAL İLE YENİ BİR İŞBİRLİĞİNE İMZA ATTI.
26 Eyl 2018

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan Kayı Holding; sağlık alanında dünya çapında en büyük müteahhit, yatırımcı ve servis sağlayıcı firmalardan biri olmayı hedeflerken Türkiye’deki yatırımlarına devam ediyor.

Sağlık hizmetlerinin ve tesislerinin kalitesini ve verimliliğini artırmak amacıyla holding bünyesinde 2011 senesinde kurulan Kayı Medikal, İstanbul Atlas Üniversitesi Medicine Hospital ile yeni bir işbirliğine imza attı.

Sağlık hizmetlerini mühendislikten satın alma ve inşaatına kadar bir bütün halinde sunan Kayı Medikal, finansman ve işletme dahil verdiği geniş hizmetle dünya çapında bir firma olma yolunda ilerlerken Türkiye’deki yeni yatırımını duyurdu. Kayı Medikal, İstanbul Atlas Üniversitesi Medicine Hospital iş birliği kapsamında; kanser tedavisinde en ileri teknolojilerden biri olan yeni nesil ışın tedavisi cihazı “ELEKTA VERSA HD”yi hizmete sunuyor. Kurulumu ve hastanedeki işleyişi Kayı Medikal’e ait olacak olan cihaz, lineer (doğrusal) hızlandırıcılar arasında 5 kat daha az sızıntı doz geçirgenliğine sahip yapısı ile sağlam organları ve dokuları koruyor ayrıca ikincil kanser oluşum riskini en aza indiriyor.

Kayı Medikal’in, dünyada ve Türkiye’de radyoloji, fizik tedavi rehabilitasyon, nükleer tıp ve radyoterapi merkezleri ile sağlık alanında ihtiyaçların karşılanmasında önemli bir rol oynadığını hatırlatan Kayı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Coşkun Yılmaz “Holdingimiz bünyesinde faaliyet gösteren Kayı Medikal; klinik hizmetler, anahtar teslim hastane çözümleri ve kamu özel ortaklığı alanlarında yaptığı yatırımlarla ve hayata geçirdiği projelerle fark yaratmaya devam ediyor. Türkiye’de 52 hastanede hizmet veren Kayı Medikal, 2018 yılı itibariyle, bu hastanelerde 100’ün üzerinde ekipmanla yer alıyor. Bugün ise yeni yatırımımız olan İstanbul Atlas Üniversitesi Medicine Hospital ile yaptığımız iş birliğinden dolayı mutluluk duyuyoruz. Kayı Medikal olarak sağlık alanında yaptığımız yatırımlar sayesinde daha fazla hastaya hizmet götürüyor, bu sayede önemli bir değer yaratıyoruz.” dedi.

Sağlık alanındaki yatırımların Kayı Holding için ayrı bir önemi olduğunun altını çizen Kayı Holding CEO’su Alpaslan Korkmaz ise, “Kayı Holding olarak ülkemizin refah seviyesinin yükselmesinde sağlık hizmetlerine erişimin kolaylaşmasının büyük bir rolü olduğuna inanıyoruz. Bu anlayıştan yola çıkarak yaptığımız yatırımlar hız kesmeden devam ediyor. Sene başından bu yana 2 milyonun üzerinde tetkik ve teşhis ile 60 bin seansın üzerinde radyoterapi tedavisi yaptık. Bu yeni iş birliği ise; bir arada sunarak fark yarattığımız yatırımcı ve servis sağlayıcı olma özelliğimizi ortaya koyan başarılı bir iş olacak.” dedi.

 

Kayı Holding Hakkında:

Coşkun Yılmaz tarafından 1991 yılında kurulan Kayı Holding, 6 bin çalışanıyla 3 kıtada, 30 ülkede müteahhitlik, enerji, gayrimenkul geliştirme, yatırım ve sağlık sektörlerinde faaliyet göstermektedir. Genç ve dinamik kadrosuyla dünya standartlarında hizmet sunma misyonuyla bütün sektörlerde kaliteyi ve müşteri memnuniyetini en yüksek seviyeye çıkaran Kayı Holding, güvenilir ve değer yaratan bir marka olma vizyonunu benimsemiştir. Sosyal sorumluluk bilincini tüm iş süreçlerinde uygulayan Kayı Holding, tüm hizmetlerini verimli ve yaratıcı bir şekilde uygulamaya geçirmek, yönetmek ve teslim etmek için yenilikçi çözümler geliştirmektedir.