1998’den bu yana…

Göz Çevresi Estetiğinde Yeni Dönem

Medicine Editöryal Ekibi

Günümüz koşullarında stres, hava kirliliği, akıllı telefonlardan yayılan ışınlar ve toksik kimyasallar yaşlanma sürecimizi hızlandırmaktadır. Göz kapakları ise vücudumuzda en ince cilde sahip, hassas bir bölgedir. Bu nedenle yaşlanma etkileri vücudumuzda ilk olarak göz kapaklarında hissedilmektedir. Gelişen teknoloji ve bilimin ışığı altında bizler Oküloplasti alanında çalışan göz hekimleri olarak hem estetik, hem de fonksiyonel olarak zamanın etkilerini geri çevirme konusunda var gücümüzle çalışıyoruz.
Bu alanda sıklıkla uyguladığımız cerrahi ve medikal tedaviler ile;  göz kapağı düşüklüğü, göz altı torbalanma, morluk, göz çevresi kırışıklıkları ve sarkmalar, göz kapağının içe ve dışa dönmesi gibi sorunlar ile etkili bir şekilde savaşıyoruz.

Üst ve alt göz kapağı gençleştirme (Blefaroplasti ) ameliyatlarına ilaveten, kantus dediğimiz göz kapaklarının bileşim bölgesinde esneklik kaybı nedeniyle gözlerde yorgun ve üzgün bir ifade oluşturan yapısal bozuklukları da (aşağı doğru çekinti yaratan negatif kantal tilt ) kantoplasti ve kantopeksi dediğimiz prosedürler ile düzeltebiliyoruz. Halk arasında Badem Göz Ameliyatı olarak bilinen bu cerrahiler ile hem daha dinamik, çekici ve hem de daha enerjik ve genç bir görünüş elde ediyoruz.

Yine göz kapaklarında düşme , kırışma, sarkma ya da torbalanma varlığında gerektiğinde fazla yağ, kas ve cilt dokularını alarak, gerektiğinde de kişinin kendi yağ dokusundan elde ettiğimiz otolog preparatlar ile bu dokularda rejuvenasyon-gençleşme elde edebiliyoruz. Bu preparatlar kişiyi gençleştirmede en etkili silahlardan biri olan progenitor-öncü hücreler içermektedir. Ağrısız, kanamazsız, iyi tolere edilen ve oldukça uzun etki süreli uygulamalar olup, göz çevresi gençleştirmede son derece başarılı sonuçlar vermektedir.

Sadece kozmetik amaçlarda değil, kişinin göz kapaklarındaki fonksiyonel ve yapısal bozuklukların giderilmesinde de tedavimizin başarısına olumlu katkılarda bulunmaktadır.
Bunların yanısıra tedavilerimize dolgu, botulinum toksin, radyofrekans, mezoterapi ve ip askı gibi medikal estetik yöntemler ile de göz çevresini gençleştirmede zamana karşı savaşta elimizi güçlendiriyoruz.

Bizler güzel gören ve güzel görünen gözler için aşkla ve heyecanla çalışmaya devam ediyoruz.

*Sayfa içeriğimiz sadece bilgilendirme amaçlıdır, tanı ve tedavi için mutlaka doktorunuza başvurunuz.

Dil seçimi yapınız!