1998’den bu yana…

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Basında Medicine Hospital

Anasayfa » Kurumsal » Basında Medicine Hospital
Diyabet ve İlaç Kullanımını Sonlandıran Tedavi
Tarih: 26/04/2023

Son yılların en sık görülen hastalıklarından biri olan Tip 2 diyabete karşı kesin çözümün diyabet cerrahisiyle sağlanabildiğini ifade eden Genel Cerrahi Uzmanı Doç. Dr. Mehmet Kağan Katar, ameliyat sonrasında hastaların şeker hastalığı ve şekere bağlı ilaç kullanımından tamamen kurtulmasının mümkün olduğunu kaydetti.

Bayramda Diş Sağlığına Dikkat
Tarih: 22/04/2023

Bayramda kontrolsüz olarak yenen şekerli ve asitli gıdaların dişler açısından risk teşkil ettiğini söyleyen Diş Hekimi Sozdar Başkan, alınacak önlemlere değindi. Bayramlarda bolca tüketilen ve diş sağlığı için zararlı olarak nitelendirilen şekerli ve asitli gıdaların dişler üzerine yapışıp kalan ve kolay temizlenemeyen maddeler olduğunu söyleyen Diş Hekimi Sozdar Başkan, “Bunları tamamen kesmek değil ancak belirli bir düzen içinde tüketmek diş çürüğünün önlenmesi için gereklidir” dedi.

Verem Hastalığı Önemli Bir Halk Sağlığı Sorunudur
Tarih: 01/03/2023

Veremle Savaş Haftası kapsamında Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Güven, veremle ilgili açıklamalarda bulundu. Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Güven, “Bilinen en eski hastalıklardan biri olan verem, eski dönemlerde Covid-19’un günümüzde oluşturduğu pandemiye benzer salgına yol açtı. Günümüzde hala en önemli bulaşıcı hastalıklardan olan verem 17. ve 18. yüzyıllarda Avrupa kıtasında salgınlara ve ölümlere yol açmış, 19. yüzyılda ise Osmanlı İmparatorluğu’nu etkilemişti. Verem diğer adıyla tüberküloz hastalığı önemli bir halk sağlığı sorunudur ve dünyada yaklaşık 9 milyon tüberküloz hastası olduğu tahmin edilmektedir. Salgınlarla mücadele, sıkı tedbirle gerçekleşir” dedi.

Ruhsal Bunalımlar Kanser Tedavi Sürecini Arttırıyor
Tarih: 03/02/2023

Kanser hastaları üzerindeki psikolojik durumları değerlendiren Medicine Hospital’dan Psikiyatrist Shafiga Ünal ise özellikle cerrahi girişim sonrası majör depresif bozukluklara çok sık rastlandığını söyledi. Psikiyatrist Shafiga Ünal, psikolojik sorunların tedavi sürecini uzattığını bu yüzden hastaların psikolojik anlamda destek görmesi gerektiğini ifade etti.

Gençler Arasında Artan Obezite Kanser Oranlarını Arttırıyor
Tarih: 03/02/2023

4 Şubat Dünya Kanser Günü dolayısıyla açıklamalarda bulunan Prof. Dr. Mustafa Uygar Kalaycı, “Özellikle gençler arasında son 10 yılda 10 kat artan obezite endişe verici. Çünkü obezite kanserin hazırlayıcı faktörlerindendir” dedi.

1 / 512345

Dil seçimi yapınız!