1998’den bu yana…

Basında Medicine Hospital

Anasayfa » Kurumsal » Basında Medicine Hospital
Ağız ve diş sağlığı yaşam kalitesinin önemli bir parçasıdır
Tarih: 22/11/2022

Dünya Sağlık Örgütü’nün araştırmalarına göre; diş ve diş eti rahatsızlıkları, yaygınlığı ve tekrarlama oranları nedeniyle en büyük sağlık sorunlarından birisi olarak tanımlanıyor. Bilimsel diş hekimliği eğitiminin 22 Kasım 1908 tarihinde başlaması nedeniyle bu tarih ülkemizde “Diş Hekimliği Günü” olarak kabul ediliyor. Her yıl 22 Kasım’ın bulunduğu hafta “Toplum Ağız ve Diş Sağlığı Haftası” adı altında kutlanıyor. Atlas Üniversitesi Diş Hekimliği Fakültesi Öğretim Görevlisi ve Medicine Hospital Diş Hekimi Sozdar Başkan, 21-27 Kasım Ağız ve Diş Sağlığı Haftası dolayısıyla ağız ve diş sağlığı hakkında bilgiler verdi.

Grip Vakaları Arttı
Tarih: 05/11/2022

Havaların soğumasıyla grip vakalarında artış hızlandı. Medicine Hospital İç Hastalıkları Uzmanı Dr. Öğr. Üyesi Özcan Sönmez, son dönemde artan mevsimsel grip vakaları hakkında bilgiler verdi. Sönmez, “Sonbahar ve kışın gelmesi ile insanların kapalı alanlarda geçirdiği süre artınca bütün solunum yolu enfeksiyonlarında artış gözükür. Bu artış özellikle mevsim geçişlerinde havaların ani değişmesi ve okulların açılması ile kapalı ortamda bulunan çocukların birbiriyle temasına bağlı artışı olur. Çocukların enfeksiyonu eve getirmesiyle birlikte, aile bireylerinin de soğuk algınlığı, üst solunum yolu enfeksiyonlarında artış olur. Ayrıca covid vakalarında da artışa rastlanıyor” dedi.

21 Eylül Dünya Alzheimer Günü
Tarih: 21/09/2022

İstanbul Atlas Üniversitesi Medicine Hospital doktorlarından Doç. Dr. Murat Gültekin, 21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’nde hastalık hakkında farkındalık oluşturmak amacıyla açıklamalarda bulundu. Doç. Dr. Gültekin, hastalığa yakalanmamak için risk faktörlerinin ortadan kaldırılması gerektiğini söyledi. Risk faktörlerini de açıklayan Doç. Dr. Gültekin, ”Obezite, çevre kirliliği, kalp hastalıklarına yol açan hastalıklar, psikiyatri hastalıklar Alzheimer hastalığının risk faktörleridir” ifadelerini kullandı.

Doğumunda doktoru, kariyer yolculuğunda danışmanı oldu
Tarih: 01/08/2022

Yüksek Öğretim Kurumları Sınavı (YKS) sınavının ardından tercih yapmaya hak kazanan gençleri bilgilendirmek ve karar verme süreçlerini kolaylaştırmak için Atlas Vadi Kampüste ilginç bir buluşma yaşandı. Atlas Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Dr. Yusuf Elgörmüş, doğumundan itibaren doktorluğunu yaptığı Hilal İlhan ile karşılaşınca, tercih danışmanlığını da bizzat kendisi yaptı.

Kurban Bayramında Beslenme
Tarih: 08/07/2022

Uzm. Dyt. Hafize Ögün Dudioğlu, “Kurban Bayramı sabahında mutlaka hafif bir kahvaltı yapılmalıdır. Kahvaltıda et kavurma, börek, sarma gibi yiyecekler yerine yumurta, peynir, zeytin, az miktarda bal, ev yapımı reçel ve tam tahıllı ekmek ile kahvaltı yapılabilir. Aç karna sindirimi zor olan etin tüketimi midede hazımsızlığa yol açabilir” dedi.

2 / 512345

Dil seçimi yapınız!