1998’den bu yana…

Basında Medicine Hospital

Anasayfa » Kurumsal » Basında Medicine Hospital
Dünya ALS Günü
Tarih: 20/06/2022

21 Haziran Dünya ALS Günü kapsamında açıklamalarda bulunan Uzm. Dr. Meltem Can İke, iyi bir tıbbi ve sosyal destek ile 20 yıldan fazla yaşayan ALS hastalarının olduğunu söyleyerek, “ALS başlangıç belirtileri her hastada aynı şekilde olmayabilir” dedi.

Dünya MS Günü
Tarih: 30/05/2022

Dünya ve Türkiye’de MS hastalarının sayısına dikkat çeken Uzm. Dr. Meltem Can İke, ”Dünyada yaklaşık 3 milyon, ülkemizde ise 50 bin MS hastası olduğu tahmin edilmektedir. Kadınlarda erkeklere oranla yaklaşık 1-1,5 kat daha fazla görülmekte ve tanı genellikle 20-40 yaş arasında konmaktadır” dedi.

Ramazan Bayramı İçin Beslenme Tüyoları
Tarih: 29/04/2022

Bu yıl Ramazan Bayramı’nın daha yoğun ve aktif geçebileceğini belirten Dyt. Nilay Cansever, “Bayram sabahından itibaren mümkün olduğu kadar normal düzene geçmeye özen göstermeliyiz. Yenilen besin miktarı hızlı bir şekilde arttırılmamalıdır. Ramazan ayının ardından aşırı yemek sağlık sorunlarının oluşmasını tetikleyebileceği unutulmamalıdır” dedi.

Sebepsiz Morluklar Hemofili Habercisi
Tarih: 17/04/2022

Kanama sırasında devreye giren pıhtı faktörlerinin eksikliği nedeniyle oluşan hemofili hastalığı, Türkiye’de 6 bini aşkın kişinin yaşamını etkiliyor. İç Hastalıkları Uzmanı Özcan Sönmez, “Vücudunuzda sebepsiz ve kolay oluşan morluklar varsa hemofili olabilirsiniz” diyor.

Tüberkülozda Erken Tanı ve Tedavi Önemli
Tarih: 11/04/2022

Dünyada yaklaşık 9 milyon tüberküloz hastası olduğunu belirten Dr. Öğr. Üyesi Süleyman Güven, tüberküloz ile mücadelede temiz hava ve güneş ışığının önemli olduğunu belirtti. Güven, tek tedavi yönteminin ise ilaçla olabileceğini aktardı.

3 / 512345

Dil seçimi yapınız!