1998’den bu yana…

Basında Medicine Hospital

Anasayfa » Kurumsal » Basında Medicine Hospital
Dünya Çocuk Hakları Gününde Hastanedeki Çocuklara Sürpriz
Tarih: 20/11/2021

Her yıl Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen 20 Kasım’da ‘Dünya Çocuk Hakları Günü kutlanıyor. Bu anlamlı günde hastanede tedavi gören çocuklar da unutulmadı. Özel bir hastanede sahnelenen Kukla Tiyatrosu renkli görüntülere sahne oldu.

Dünya Çocuk Hakları Günü’nde renkli kutlama
Tarih: 20/11/2021

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ Medicine Hospital’da Kukla Tiyatrosu ile kutlanırken renkli görüntülere sahne oldu.

Dünya Çocuk Hakları Günü
Tarih: 20/11/2021

Birleşmiş Milletler Genel Kurulu tarafından ilan edilen 20 Kasım ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’ çok uluslu çocukların katıldığı Kukla Tiyatrosu ile kutlandı.

Afetzedelerin Kendini Güvende Hissetmesi İçin ‘Doğru Bilgi’ Önemli

Deprem bölgesindeki afetzedelerin kendilerini psikolojik anlamda güvende hissetme ihtiyacı olduğunu söyleyen Uzman Psikiyatrist Dr. Shafiga Ünal, “Bu süreçte depremzedelere doğru bilgi sağlamak önemlidir. Görüntüler veya sözel bilgiler güvenilir kaynaktan gelmiyorsa aktarılan bilgi amaca ters etki oluşturma riski taşır” dedi.

22 Mart Dünya Su Günü

Yetişkin bir insanın vücut ağırlığının yaklaşık olarak yüzde 50-70’ini suyun oluşturduğunu ifade eden Medicine Hospital Beslenme ve Diyet Bölümü’nden Uzm. Dyt. Sena Kazan, “Ortalama olarak, erkeklerde vücut ağırlığının yüzde 60’ını, kadınlarda vücut ağırlığının yüzde 50’sini ve çocuklarda vücut ağırlığının yüzde 65-75’ini su oluşturmaktadır” dedi.

5 / 512345

Dil seçimi yapınız!