Abdominoplasti (Karın Germe)

>ABDOMİNOPLASTİ (KARIN GERME)

Abdominoplasti (Karın Germe) Nedir?

Abdominoplasti, ekstra yağ ve deriyi çıkararak ve karın duvarınızdaki kasları sıkıştırarak karnınızı düzleştiren bir ameliyattır. Bu cerrahi işlem aynı zamanda Karın Germe olarak da bilinir.

Bu ameliyat büyük bir ameliyattır, bu nedenle kendinizi eğitmeli, durumunuzu ayrıntılı olarak analiz etmeli ve nihai bir karara varmak için zaman ayırmalısınız. Karın germe, diğer tüm önlemleri tüketen insanlar için son çare olmalı ve kilo kaybına alternatif olarak kullanılmamalıdır.

Abdominoplasti (Karın Germe) İçin En İyi Adaylar Kimlerdir?

Genel sağlığı iyi olan ve istikrarlı bir ağırlığa sahip erkekler ve kadınlar için uygundur. Sigara içmeyen kişiler için daha uygundur.

Karın germe, bir Liposuction (yağ birikintilerini gidermek için kullanılan kozmetik cerrahi) ile karıştırılmamalıdır, ancak cerrahınız Liposuction'ı, Karın Germe işleminin bir parçası olarak yapmayı seçebilir. Birkaç hamilelikten sonra kasları ve cildi sarkmış kadınlar, bu kasları sıkılaştırmak ve cildi azaltmak için bu ameliyatı faydalı bulabilir. Karın germe, yaşamlarının bir noktasında obez olan ve hala karın bölgesinde aşırı yağ birikintileri olan veya sarkmış cilde sahip olan erkekler veya kadınlar için bir alternatiftir.

Ne Zaman Abdominoplasti’den (Karın Germe) Kaçınmalısınız?

Hala çocuk sahibi olmayı planlayan bir kadınsanız, çocuk sahibi olana kadar karın germe operasyonunu ertelemek isteyebilirsiniz, çünkü karın germe operasyonunda dikey kaslarınız sıkılır. Gelecekte hamile kaldığınızda ise bu kaslar ayrılıp fıtıklara neden olabilir.

Hala çok kilo vermeyi planlıyorsanız, o zaman operasyonu hedef kilonuza ulaştıktan sonra düşünebilirsiniz.

Karın germe ameliyatının karın bölgesinde yara izi bıraktığını bilmelisiniz. Bu iz genellikle uzundur ve fark edilebilir. Bu istemediğiniz bir şeyse, yeniden düşünebilirsiniz.

Konsültasyona gittiğinizde doktorunuz tüm bu seçenekleri sizinle görüşecektir. Siz ve cerrahınız istediğiniz sonuçları tartışarak uygun işlemi belirleyebilirsiniz.

Eklenme Tarihi: 06 Oca 2021