1998’den bu yana…

Ara
Close this search box.
Ara
Close this search box.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji

Bakteri, virüs, parazit ve mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır.

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü; bakteri, virüs, parazit ve mantar gibi mikroorganizmaların neden olduğu hastalıkların tanı ve tedavisi ile ilgilenen uzmanlık alanıdır.

Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicine Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü’nde; ayaktan gelen hastalarımızın takip ve tedavisi yapılır ve gerekli durumlarda hastaneye yatış kararı verilir. Ayrıca hastanemizde yatarak tedavi olan diğer bölümlere ait hastalar da enfeksiyonlar yönünden takip ve tedavi edilmektedir. Bölümümüze bağlı olan Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarı’nda hastalık etkeni mikroorganizmaların tespitine yönelik testler yapılmaktadır.

Klinik Mikrobiyoloji Laboratuvarımızda;

• Bakteriyoloji (bakteri),
• Viroloji (virus),
• Mikoloji (mantar),
• Parazitoloji (parazit),
• Seroloji (kanda mikroorganizmalara karşı oluşan antikorları araştıran bilim).
• Covid-19 Pcr, İgG / İgM antikor testleri yapılmaktadır.

Böylece, mikrobik hastalıkların tanısı en hızlı şekilde konmakta ve uygun ilaç tedavilerine daha kısa sürede başlanabilmektedir.

Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicine Hastanesi Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Bölümü, ayrıca hastanemizde hastane enfeksiyonlarının önlenmesi için gerek yoğun bakım gerek tüm hastane için stratejiler geliştirmekte ve önlemler almaktadır.

Daha fazla bilgi için: Atlas Üniversitesi Tıp Fakültesi Medicine Hastanesi Çağrı Merkezi – 444 0 205

Enfeksiyon Hastalıkları ve Klinik Mikrobiyoloji Hakkında sağlık rehberi

Dil seçimi yapınız!